مقررات کنسل کردن رزرو

1- متاسفانه به دلیل اینکه قانون مشخص دولتی برای مبلغ و روش محاسبه ی جرایم کنسلی هتل ها وجود ندارد و این مقررات بسته به شهر ها و هتل ها و روزهای مختلف سال متفاوت می باشد ، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و آسا بوکینگ نقش چندانی در تعیین روش و میزان محاسبه ی جرایم کنسلی ندارد .بنابراین جرایم کنسلی رزرو تابع مقررات هر هتل / اقامتگاه است که در صفحه ی هتل و همچنین در صفحه ی تایید رزرو به اطلاع شما می رسد .

2- با این وجود آسا بوکینگ به طور کلی تلاش می کند در قراردادش با هتلها و اقامتگاهها درخواست های کنسلی را به نفع مشتریان بدون هزینه یا با کمترین هزینه ی ممکن به سرانجام برساند . در بیشتر موارد درخواست های کنسلی که 14روز قبل از ورود مسافر به سامانه اعلام گردند مشمول جریمه ی کنسلی از سوی هتل نمی گردند و در صورتی که کمتر از 14 روز مانده به ورود مسافر در خواست کنسل رزرو را اعلام کنید متناسب با قوانین داخلی هر هتل جریمه ی کنسلی محاسبه خواهد شد.

3- پس از اعلام کنسلی رزرو از سوی مسافر ، مبلغ جریمه ی کنسلی طبق مقررات هتل محاسبه و از مبلغ دریافتی کسر و حداکثر بین 7 تا 10روز به حساب مشتری واریز می گردد .


4- آسا بوکینگ برای کنسل نمودن رزرو هیچ سهمی را به عنوان عوارض یا کارمزد از مسافرین محترم دریافت نمی نماید.

5- رزروهای تایید شده برای روزهای نوروز و دیگر تعطیلات و روزهای پر سفر (High Season ) قابل کنسل کردن نیست و هیچ مبلغی به مسافرین محترم بازگردانده نمی شود .


6- مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در سریعترین زمان ممکن کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزرو خود در آسا بوکینگ اطلاع دهند. در غیر اینصورت هزینه ی پرداخت شده قابل بازگشت نخواهد بود .

7- مسئولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت (در بیشتر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان در هتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند .

19.0.1